مزایای کانالهای آلومینیومی در سیستم های تهویه مطبوع

kanalalmini

شرکت البرز پترو پویا یکی از شناخته‌شده‌ترین و مهم‌ترین تولید کنندگان و فروشندگان کانال‌های آلومینیومی در سراسر ایران است. متخصصین ما در شرکت البرز پترو پویا نهایت سعی خود را به کار می‌بندند تا انتظارات مشتریان را به بهترین نحو برآورده کنند و بتوانند اعتماد ایشان را پاسخی شایسته گفته باشند. شرکت البرز پترو پویا در فرایند ساخت کانال‌های آلومینیومی از مرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده می‌کند و از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها بهره می‌گیرد تا محصولی با کیفیت ایده‌آل را ارائه دهد. مشتریان ما می‌توانند کانال‌های آلومینیومی باکیفیت و با پوشش پلی یورتان را در اندازه مورد نظر خود تهیه کنند. پوشش کانال به نوع کاربرد آن بستگی دارد. به علاوه ما فقط محصولاتی را به مشتری تحویل می‌دهیم که مقاومت حرارتی، غیرقابل نشت بودن، انعطاف پذیری و استحکام آن آزمایش شده و مورد تایید قرار گرفته باشد و ضمناً از قابلیت ورقه‌ای شدن بالایی تیز برخوردار باشد تا عملکرد مناسبی در سیستم‌های تهویه مطبوع داشته باشد. طراحی سیستم گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و فراورده‌های مخصوص مراکز درمانی بسیار تخصصی است و به دقت بالایی نیاز دارد.تهویه مطبوع بیمارستان برای درمان بیماران و بهبودی آنان بسیار مهم است.

مزایای استفاده از کانال آلومینیومی 


kanalalminin1

 • وزن بسیار سبک معادل متوسط ۱۹۰ گرم بر متر مربع مناسب جهت استفاده در سالن‌هایی با سازه فضایی و سوله‌ها در مقایسه با کانال‌های فولادی که وزن تمام شده معادل متوسط ۱۰ کیلوگرم بر متر مربع است.
 • کاهش متراژ کانال مصرفی ( متر مربع) نسبت به کانال‌های فولادی به دلیل مکانیسم پخش و توزیع خطی هوا در تمام طول کانال و حذف الشعابات و دریچه های مربوطه در کانال‌های فولادی و گالوانیزه.
 • توزیع بسیار یکنواخت در سرتاسر محیط و ایجاد شرایط آسایش حقیقی، بدون ایجاد کوچگترین فضای مرده، در صورتیکه در سیستم کانال گالوانیزه به علت وجود دریچه ها در فواصل متناوب شاهد قسمت‌هایی با وزش تند و قسمت‌های بدون جریان مناسب هوا می‌باشد که این مشکل علاوه بر اختلال در شرایط آسایش موجب عدم پراکندگی یکنواخت بارهای حرارتی و برودتی و کاهش راندمان سیستم و افزایش مصرف انرژی نیز می‌گردد. اجرای بسیار سریع و آسان درمدت زمان متوسط ۵ روز که در مقایسه باسیستم فولادی زمان بسیار کمتری می‌باشد.
 • قابلیت ضد باکتری و مقاومت در برابر رشد میکروب و قارچ از ویژگی‌های منحصر به فرد این سیستم می‌باشد. این مهم موجب گردید در کشورهای پیشرفته کلیه سردخانه‌ها، کارخانجات تولید موادغذایی ملزم به استفاده ازاین سیستم باشند.
 • عدم ایجاد کندانسیت روی سطح کانال همانطور که می‌دانید در کاناله‌ای فولادی تشکیل قطرات کندانس روی سطوح کانال موجب خوردگی در سطح فلز می‌شود حتی بعضا بصورت چکه از دریچه‌ها بیرون می‌ریزد در صورتی که این مشکل در سیستم کانال‌های آلومینیومی وجود ندارد.
 • عدم نیاز به عایق در این سیستم موجب صرفه جویی در هزینه، کاهش خطر انتشار سریع حریق، حذف مضرات پراکندگی پشم شیشه در محیط، صرفه‌جویی در زمان و افزایش زیبایی ظاهری و..گردیده است.
 • عدم نیاز به عایق در سیستم کانال‌های آلومینیومی موجب صرفه‌جویی. در هزینه، کاهش خطر انتشار سریع حریق، حذف مضرات پراکندگی پشم شیشه در محیط ،صرفه‌جویی در زمان و افزایش زیبایی ظاهری و.. گردیده است.
 • تنوع در شکل سطح مقطع و رنگ، تنوع در نحوه نصب با قابلیت همخوانی به سطوح منحنی قابلیت چاپ LOGO در سطح کانال شکل ظاهری بسیار زیبایی را برای این سیستم فراهم نموده است.
 • کاهش صدای عبور هوا در محیط از دیگر مزایای استفاده از این سیستم می‌باشد که آن را به بهترین گزینه جهت استفاده در سالن‌های آمفی تئاتر تبدیل نموده است.
 • امتیاز ضد حریق بودن به همراه تاییدیه استاندارد اتحادیه اروپا در مقایسه با استفاده از پشم شیشه در کانال‌های فولادی ،استفاده از الیاف ابریشم مصنوعی و پلی یورتان تحت نانو تکنولوژی ، مقاومت بسیار بالا در برابر پوسیدگی را به همراه آورده که عمری بسیار طولانی (حداقل ۳۰ سال) را برای این سیستم رقم زده است.

اهمیت کانال‌کشی مناسب


به دلایل زیر بهتر است منزل‌تان کانال‌کشی مناسبی داشته باشد:

 • بازده انرژی: ایراد در کانال‌کشی باعث کاهش حجم بیش از سی درصدی هوا می‌شود. در نتیجه دستگاه برای جبران کاهش هوا بیشتر کار می‌کند و در پایان ماه با صورت‌حساب برق سنگین‌تری روبرو می‌شوید.
 • آسایش بیشتر: خنک نشدن یکنواخت هوا نشانه ایراد در کانال‌کشی است، بنابراین اگر کانال‌کشی منزل را بهینه کنید، از آسایش بیشتری در داخل خانه برخوردار خواهید شد.
 • کیفیت مناسب هوای داخلی: همانطور که هوای داخل از راه کانال خارج می‌شود، هوای بیرون نیز از راه همان ترک‌ها و منافذ وارد فضای داخلی می‌شود. به این ترتیب ذرات آلاینده و حتی دود و هوای خروجی از دیگر وسایل و تجهیزات بزرگ خانگی وارد جریان هوا می‌شود و کیفیت هوای داخلی را کاهش می‌دهد.